Dzień labiryntów, detektyw Pierre i księga zagadek

dzika-jablon812a

Detektyw Pierre w labiryncie. Tak wyglądają ostatnio u nas poranki. Lupa w rękę i rzucamy się w wir poszukiwań! W wędrówce przez świat labiryntów i niełatwych zagadek towarzyszy nam detektyw Pierre. Oto jego stałe miejsce pobytu… czy przypomina może pokoje Waszych dzieci?

dzika-jablon812m

dzika-jablon812n

dzika-jablon812o

Nowość od wydawnictwa Nasza Księgarnia działa na wyobraźnię. Książka wciąga natychmiast – zaglądamy i… przepadamy. Bez ostrzeżenia, bez ogródek, bez wieści. W zagraconym mieszkaniu Pierre’a rozpoczyna się przygoda, z której niełatwo się wykręcić. Wkraczamy na fascynującą ścieżkę w poszukiwaniu skradzionego Kamienia Chaosu, który wszystko przemienia w labirynt. Robi się niebezpiecznie, miasto przepada kawałek po kawałku, Pierre i jego asystentka Carmen proszą o pomoc. Nie zamierzamy odmawiać… :)

dzika-jablon812b

Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu to niezwykła książka interaktywna. Dostajemy do rąk dzieło sztuki połączone z placem zabaw i grą terenową. Ilustrator Hiro Kamigaki stworzył 15  porażająco szczegółowych labiryntów, z których każdy jest odrębną szaloną wizją zobrazowaną w innym stylu. Wytężamy wzrok, wodzimy wzrokiem za detalami, wypatrujemy oczy za skrzynką skarbów czy poszukiwanym trofeum. Przeprawa przez każdą ze struktur to konkretne wyzwanie, logistyczny majstersztyk, zawrót głowy i potęga koncentracji, nie żadne wprawki dla początkujących. Cel jest jeden. Niebezpieczeństwo przerażające. A czasu coraz mniej. Podpowiedzi brak, możesz liczyć wyłącznie na siebie.

dzika-jablon812g

dzika-jablon812l

dzika-jablon812d

Po drodze dziwne miejscówki do odwiedzenia – niesamowity dwór, bardzo wesołe miasteczko, leśną wioskę pośród drzew, port, targowisko, struktury architektoniczne przypominające konstrukcje niemożliwe z grafik Eschera. Wszędzie czekają misje i zadania. Na każdej stronie – aktualne informacje oraz wytyczne odnośnie poszukiwań.

Widzicie tutaj dwie gwiazdki i trofeum?

dzika-jablon812h

dzika-jablon812c

dzika-jablon812f

dzika-jablon812e

dzika-jablon812i

dzika-jablon812j

Poziom szczegółowości jest obłędny. Każda ilustracja to istne horror vacui. Można dostrzec każdy liść i drobne zmarszczki na powierzchni wody. Wyodrębnić każdą kostkę bruku i cegiełkę. Wodzić palcami po stopniach schodów, gałęziach drzew, przejściach w mieście i górskich ścieżkach. Śledzić pojawiające się tu i ówdzie te same osoby, których zmieniające się miejsca pobytu sugerują tajemniczą mini-narrację, cząstkę większej opowieści.

Dziecko dobrze sobie poradzi z patrzeniem i szukaniem, ale jednak przydaje się lupa w komplecie. Bliski kontakt z książką staje się więc bardzo dosłowny, także w fizycznym sensie. Dystans znika na rzecz coraz większego zaangażowania. Moc koncentracji działa, zapominamy o świecie!

dzika-jablon812k

dzika-jablon812p

Księga zagadek pełna sztuki i zabawy zaprasza :)

dzika-jablon812r

Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu
autor: Chihiro Maruyama
ilustrator: Hiro Kamigaki i IC4 DESIGN
wydawnictwo: Nasza Księgarnia

6 myśli w temacie “Dzień labiryntów, detektyw Pierre i księga zagadek

 1. Zwykła Matka 20 stycznia, 2016 / 9:49 am

  Moja córka uwielbia tego typu książeczki :)

 2. Magda z Poddasza 25 stycznia, 2016 / 9:13 pm

  Oj, moje dzieci musiałyby użyć jakiegoś chytrego podstępu, żeby odciągnąć mnie od tej książki. I na odwrót.

  • dzikajablon 26 stycznia, 2016 / 11:01 pm

   Haha! Wpadliście jednym słowem. Ja czasem się wzbraniam, ale jak już córka mnie wciągnie, to też znikam razem z nią w labiryntach ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s