Absolutnie fantastyczny dzień labiryntów

dzika-jablon813a

Labirynty działają na wyobraźnię chyba każdemu. Pamiętam wspaniały i wciągający labirynt z drewnianych pali na leśnym placu zabaw w odległych czasoprzestrzeniach mojego dzieciństwa, z którego po prostu nie chciało się wychodzić… ani schodzić. Jedni biegali w środku, inni ganiali się poziom wyżej, stąpając z pala na pal, ryzykując upadek. Co tam upadek, skoro wśród zapachu sosnowych igieł, umorusani w piasku, z burczącym z głodu żołądkiem, szczęśliwi, skakaliśmy niemal w powietrzu, mając w nosie cały świat!

Lata później, inny niepozorny labirynt przypomniał tamten z dziecięcych marzeń i snów. Labirynt na osiedlu Szwoleżerów zaprojektowanym przez architekt Halinę Skibniewską, jako część dużego, społecznego projektu, w którym pamięta się także o potrzebach dzieci.

Milo wciąż buduje labirynty. Był czas, gdy codziennie rysowała sama albo prosiła o rysowanie dla niej dziesiątek labiryntów. Produkowałyśmy fantastyczne struktury niczym w fabryce, z naszej taśmy produkcyjnej wyskakiwały coraz to nowe labirynty z drzew, rzek i strumieni, labirynty pechowe – bez wyjścia, labirynty-pułapki, labirynty inspirowane przeróżnymi światami… Dziecko wciąż chciało więcej, a mi się kończyły pomysły. Z rysunków powstała w międzyczasie Księga Labiryntów. Jednocześnie pojawiały się liczne, zajmujące niekiedy pół mieszkania struktury labiryntowe zbudowane ze wszystkiego co pod ręką…

dzika-jablon757h

– Mama, a są takie książki z labiryntami? – pytała Milo zaciekawiona.
– Na pewno gdzieś są, albo ktoś je właśnie wymyśla! – improwizowałam – Przydałaby się jakaś dobra książka pełna labiryntów…

No i doczekałyśmy się! Jest taka książka. Idealna. Wciągająca. Barwna i ekscytująca. Działa na wyobraźnię. Córka wniebowzięta, bo dokładnie o to jej chodziło. Rzeczywistość dogoniła nasze wyobrażenia i oto mamy w rękach Absolutnie fantastyczne labirynty od wydawnictwa Nasza Księgarnia. I powiem Wam, że tytuł wcale nie jest przesadzony ;-)

dzika-jablon813b

Czego tu nie ma dla miłośnika labiryntów! Labirynty-ulice, podziemne korytarze, korytarze szkolne, drogi między parasolkami, kamienie na rzece, dróżki w parku, krainy wodorostów, labirynty ze statków, zwierząt, kraterów… Sto labiryntów! Popatrzcie!

dzika-jablon813c

dzika-jablon813d

dzika-jablon813f

Mniam. Wiecie jak kochamy kosmosy i kosmiczne gry planszowe ;-)

dzika-jablon813e

dzika-jablon813h

Czy można w ogóle wydostać się z labiryntu słodyczy?!

dzika-jablon813g

dzika-jablon813k

dzika-jablon813j

Ufoludki w labiryntach księżycowych.

dzika-jablon813i

Absolutnie fantastyczna pozycja. Mnóstwo dróg do przejścia, do zawahania się, do namysłu. Wiele prób i owocnych poszukiwań. A na koniec radość i satysfakcja. Wyobraźnia wyzwolona i… co dalej? No właśnie, spodziewajcie się dalszych ciągów. Kontynuacji na różne sposoby. W przypadku Milo to niekończące się budowle i struktury labiryntowe, do których nie gaśnie miłość pomimo upływu czasu.

100 zakręconych przygód. Zabawa z tą książką jest jak podróż. I na podróż, choć nie tylko, też ją polecam :) A jeśli się wybierzecie, niech będzie to podróż długa, jak mawiał Mistrz.

dzika-jablon813l

dzika-jablon757f

dzika-jablon757kkk

Absolutnie fantastyczne labirynty
tekst: Becky Wilson
ilustracje: Lorna Anderson, Jean Claude, Samantha Meredith, Sophie Rohrbach
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
cena okładkowa 29,90 zł

Reklama

6 myśli w temacie “Absolutnie fantastyczny dzień labiryntów

 1. Zwykła Matka 29 stycznia, 2016 / 12:22 pm

  Moja córka uwielbia labirynty!!!!!

 2. Nela 31 stycznia, 2016 / 9:46 pm

  Do tej pory znaliśmy tylko „Labirynty nie z tej ziemi” – K. był zachwycony. Ale te dopiero podbijają apetyt. Zdecydowanie musimy nabyć. Dzięki:)

  • dzikajablon 31 stycznia, 2016 / 10:19 pm

   Będziecie zadowoleni, wybór ścieżek i stylistyk ogromny! Można przepaść ;-)

 3. JuliaOrzech 2 lutego, 2016 / 9:55 am

  Fantastyczne te labirynty! My mamy te drugie „Detektyw Pierre w labiryncie” i Tymek przepadł. Siedzi każdego dnia i wypatruje, wyszukuje:) Wahałam się, ale chyba mu jednak wezmę też „Fantastyczne labirynty” skoro szał podobny do waszego:)

  • dzikajablon 2 lutego, 2016 / 10:37 am

   jedne i drugie warte grzechu ;-)
   u nas też Pierre codziennie i wciąż poszukiwania i zadania :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s