Fach, że ach!

dzika-jablon830oo

Z tą książką to och i ach! Przygodowo, śmiesznie, pożytecznie, lekko, przyjemnie, edukacyjnie, detektywistycznie, rysunkowo, kolorowo, wieloplanowo, entuzjastycznie. Mowa o nowości Fach, że ach! od Wydawnictwa Bajka. Mnóstwo informacji, z backstage’u i od kuchni. Od smykałki do profesji, kto jest kim, co się z czym je. Kim chciałbyś zostać w przyszłości? Kim będziesz jak dorośniesz? Ja zostanę strażakiem. A ja będę sklepikarką… Imponująca kolekcja zawodów wszelakich to nie tylko inspiracja do zabaw i zachęta do gimnastyki wyobraźni, to też przewodnik po profesjach świata podpowiadający możliwości zawodowe, życiowe decyzje i ścieżki kariery ;-)

dzika-jablon830o

Pies Kajtek oprowadza nas po tej wielopiętrowej konstrukcji. Strona po stronie, miejscówka po miejscówce, Kajtek sprawdza, szuka, węszy, zagląda i pokazuje. Odkrywa przed nami intrygujące niuanse i barwne szczegóły na temat pracy. W tej książce praca nie jest nudna. Bohater pies na początek wprowadza nas w meandry swojej biografii, opowiadając o wykonywanych przez siebie zawodach, następnie przechodzimy do listy zawodów uporządkowanej według klucza. Na ziemi, na wodzie, w powietrzu i w kosmosie. Teatr, farma, statek, lotnisko, hotel, szpital, galeria handlowa, szkoła, służby ratownicze, budowa, dworzec kolejowy, balet i opera, plan filmowy, redakcja gazety, muzeum, a nawet atelier i kosmodrom. Uff, sporo tej pracy :)

dzika-jablon830ss

dzika-jablon830p

Każda rozkładówka to przekrój przez budynek, teren lub obiekt. Wypełniony szczegółami na podobieństwo zadań w poszukiwanie różnic między obrazkami. Wytężamy wzrok i… szukamy Kajtka obecnego w każdej scence. Może w końcu znajdzie jakąś smaczną kość? Scenografia tych kilkunastu lokalizacji wypełniona jest symultanicznymi mini-narracjami. Bardzo mi się podoba ten zabieg, bo przypomina mi niderlandzkie obrazy z XVI wieku, np. lodowiska gęsto naćkane maleńkimi figurkami na łyżwach albo zatłoczone ulice miast.

Przedstawione miejsca pracy i zawody są wyposażone na kolejnych stronach w dodatkowe scenki, opisy oraz ciekawe informacje o wybranych profesjach. Komiksowe dymki dodają tym i tak lekkim rysunkom humoru. Podążamy za Kajtkiem w tej zabawnej podróży… Na koniec okazuje się, że jest tyle fajnych zawodów, że trudno Kajtkowi wybrać coś konkretnego. Może zatrudni się w służbach ratowniczych albo w policji… A Ty? Kim będziesz jak dorośniesz? Do czego masz smykałkę?

To książka dla młodszych i tych trochę starszych. Każde dziecko ma szansę odnaleźć w niej coś dla siebie. W naszej kolekcji intrygujących zawodów zapisujemy w pamięci takie perełki jak: mineralog, klapserka, librecista, toromistrz i sokolnik. Zajrzyjcie do książki po własne odkrycia i dobrą zabawę z dzieckiem.

dzika-jablon830r

dzika-jablon830s

dzika-jablon830t

dzika-jablon830tt

dzika-jablon830u

dzika-jablon830uu

dzika-jablon830w

Fach, że ach!
Wydawnictwo Bajka
tekst: Silvie Sanža
ilustracje: Milan Starý
oprawa: twarda
cena okładkowa 34,90

Reklamy

12 myśli w temacie “Fach, że ach!

 1. moniowiec Kwiecień 20, 2016 / 12:33 pm

  Świetna pozycja! Lubię książki, w których się dzieje!

 2. Kajka Roo Kwiecień 20, 2016 / 3:01 pm

  Mam ją na liście prezentowej na dzień dziecka- może ktoś się zlituje i kupi, bo wygląda bosko.

  • dzikajablon Kwiecień 20, 2016 / 6:14 pm

   Kasia, to życzę trafionych prezentów <3
   Bardzo polecam tę książkę :)

 3. Mom on top Kwiecień 22, 2016 / 4:49 am

  Ale super książka! Bardzo mi się podoba!

  • dzikajablon Kwiecień 22, 2016 / 7:11 am

   U nas szał z tą książką, szukaniem zawodów i śledzeniem psa Kajtka. Jest zaskakująca i bardzo wciągająca :)

  • dzikajablon Maj 2, 2016 / 9:03 am

   Czas przestać chorować :))))) Będzie jej u Was dobrze!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s