Papier marmurkowy

dzika-jablon761l

Stało się. Chorujemy. Obie. A jak siedzimy w domu, trzeba czymś się zająć, żeby nie myśleć o zarazkach, inhalacjach i tonach chustek do nosa. Przypominamy więc stare zabawy albo próbujemy te, które zawsze chciałyśmy zrobić. Na przykład papier marmurkowy!

Inspiracja pochodzi z bloga The Artful Parent. Nasz papier powstał z użyciem pianki do golenia. Przy dzisiejszym słońcu zabawa z kolorami była jeszcze przyjemniejsza. Milo czarowała, ja głównie sprzątałam. Zaczynamy od wypełnienia naczynia pianką – u nas było to niewielkie pudełko z Ikei. Rozsmarowujemy piankę na płasko. Kroplomierzem wpuszczamy kolory. Dowolne wzory :)

dzika-jablon761a

dzika-jablon761b

dzika-jablon761d

Patyczkiem lub łyżką możemy lekko zamieszać kolory. Przyciskamy papier (lepszy będzie grubszy typu brystol, nie nasiąknie wtedy  tak szybko) i po chwili go wyjmujemy. Nie powinno się go trzymać w tej pięknej mazi zbyt długo, bo zacznie się rozpadać.

dzika-jablon761c

dzika-jablon761e

Szpatułką lub kawałkiem tektury zbieramy nadmiar pianki jednym ruchem. A pod spodem…

dzika-jablon761i

Zostawiamy do wyschnięcia!

dzika-jablon761f

dzika-jablon761g

dzika-jablon761h

„Ocean pełen głębin”…

dzika-jablon761j

dzika-jablon761k

6 komentarzy

 1. Chorowanie wychodzi Wam pięknie ;)
  Zdrówka!

  1. Dzięki, Iza. Zdrowie mile widziane w dużych ilościach ;-)
   Pozdrowienia dla Waszej czwórki :)

 2. Z uwagi na moją słabość do papieru … przepadłam … i te pastelowe kolory, abstrakcyjne fale… !!! :) Chorowanie idzie Wam na ‚kreatywne’ ;) Zdrówka życzymy ! Ciepło pozdrawiamy !

  1. No tak, pamiętam Twoje działania z papierem. To tutaj to tylko wprawka, u Ciebie prawdziwa artystyczna produkcja! Spróbujemy jeszcze innej techniki, ale czerpany papier póki co mnie przerasta :)

 3. […] Na niebie arktycznym pojawia się jeszcze coś, zorza polarna. Jednym z moich marzeń od dawna jest by kiedyś zobaczyć ją na własne oczy. Może, może, kto wie? Tymczasem postanowiłam, że zrobimy sobie własną sensoryczną zorzę na papierze korzystając z pomysłu, który opisała Justyna Wencel na blogu Dzika Jabłoń. […]

 4. […] Do zrobienia książki wykorzystałam rzucony w kąt papier marmurkowy w dwóch technikach – marmurek na piance do golenia i marmurek na tłuszczu z wodą do odnalezienia na […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

The Imagination Tree

Creative play and learning for kids

JulWitki

Zabawy i atrakcje dla dzieci

%d blogerów lubi to: